טפסים ומסמכים

 

תבנית טופס ( מופיעה כ- Webform)  מאפשרת למלא ולשלוח טופס לכתובת דוא"ל מסוימת (בדומה לטפסים של Google Docs עם שדות המתאימים לסוג המידע הנכנס :שם, טלפון, מייל, קובץ, בחירה מרובה וכו'.. ) . כדי ליצור תבנית זו יש לבחור בתוכן ( בסרגל כלים )   אופציה Webform .

webform

בחלון שנפתח יש לרשום כותרת.  לפי הכותרת  הזו אפשר למצוא תבנית טופס ביומן של התוכן וגם להוסיף קישור  לתבנית תוכן.  ייפתח דף חדש מסוג טופס. בתבנית הטופס יש להיכנס ל"כתובת דוא"ל "  ולרשום דוא"ל עליו הטופס צריך להישלח. יש להיכנס ל"Form components" כדי להכניס תוכן לטופס.

טופס2

תחת "תווית" יש לרשום את השאלות שהופיעו בטופס. תחת לשונית "סוג"  יש לבחור האופן בו יהיה מוצגת שאלה של הטופס. יש הרבה סוגים של תצוגה, מלבן צר או מרחב, כפתורי רדיו לבחירה ועוד.  מומלץ לבדוק  (לוחצים תצוגה כדי לנסות)  כמה אופציות כדי להחליט מה יותר מתאים לניראות הדף.

טופס3

כאן אפשר לבחור גם תאריך, זמן , הוספת קובץ ועוד.  כל זה יהיה מוצג בטופס. הבחירה של Select Options מאפשרת למשתמש לבחור אופציה אחת מתוך כמה. בחירה זו ניתנת במספר דרכים: המקובלת ביותר נקראת רדוי Radio . כדי לשנות אופציה של רדיו צריך להיכנס ל"עריכה" , שם לבחור Listbox.

 

טופס4

טופס6

 

בלשונית Conditionals יש אפשרות להוסיף תנאים להצגת השאלות. בדרך כלל, מתאים  לצרף תנאים לSelect Options. למשל, אם אופציה ראשונה נבחרה, אז ייפתח שאלה א', ואם אופציה שנייה נבחרה ייפתח שאלה ב'.

טופס

 

סרטוני הדרכה ליצירת טפסים

1. יצירת טופס בסיסי

הגדרת מייל שליחה וקבלה מן הנמען,תצוגת הגשות מרוכזת ויצירת שדה בסיסי להכנסה.

 

2. הגדרות מתקדמות

פירוט סוגי תבניות לפי סוג המידע:טלפון,מייל, קובץ וכו'.

טופס כווידג׳ט

ניתן להשתמש בטופס כסוג של ווידג׳ט.

לאחר יצירת הטופס, גשו להגדרות המתקדמות שלו תחת ״form settings" וסמנו את האופציה  ״Available as widget״

הסבר

 

 

 

 

 

 

 

 

לאחר מכן, יופיע הטופס כווידג׳ט במאגר הווידג׳טים הכללי של האתר (הנמצא בתוך ה-layout)

בשלב זה תוכלו לגרור את הווידג׳ט לאן שתרצו, בתוך הדפים וביניהם.